All Stars Cup

All Stars Cup

2016 All Stars Cup

TEAMS
ALTINORDU IZMIR: Berkay Görmez, Berkin Taşkın, Mustafa Hakkı Peker, İsmail Buğra Kaynarcı, Berkay Tekin, Egehan Gök, Mutlu Doğan, Furkan Karabaş, Taha Takır, Metehan Yılmaz, Şahan Akyüz, Berke Özer, Muhammet Can Tuncer, Ozan Can Oruç, Berkehan Biçer, Aykut Çolakoğlu
BOHEMIANS PRAHA: Pavel Osmančík, Daniel Hisem, Daniel Jaroš, Josef Jaroš, Vojtěch Procházka, Ondřej Nejeschleba, David Brezina, Vít Marcinčik, Denis Vala, Robin Procházka, Matěj Koubek, Ondřej Stodola, František Vondrák, Patrik Vala, Michal Hejduk, Michal Nussbauer, Vladimír Zeman, Štěpán Matoušek, Adam Lupač, Tomáš Kuchař, Ondřej Bubeník, Martin Novák, David Záhora
CHIVAS GUADALAJARA: Alberto Garcia, Fabián Partida, Iván Hernandez, Deyvoon Magaña, Luis Olivas, Alan Eduardo Torres, Marco Pérez, Diego Maldonado, Benoni Montes, Daniel Lopez, André Alcázar, Emanuel Gudiño, Cesar López, Alejandro Rivero, Dylon Cota, Alejandro Jara, Pedro Casillas, Ricardo Garcia, Paul Ortega, Alejandro Organista, Ivin Marquez, Saul Huerta, Kevin Garcia, Alexis Gutierrez
CUCARICKI BEOGRAD: Ognjen Milošević, Marko Pavlović, Ivan Markov, Nemanja Kostić, Andrija Fratrović, Luka Marković, Vasilije Bakić, Dimitrije Kamenović, Luka Radotić, Djordje Milošević, Vanja Marković, David Antić, Bojica Nikčević, Djordje Caković, Luka Maksimović, Nemnaja Ilić, Ivan Jovanović, Vladimir Radisavljević, Nikola Terzić, Miloš Radičanin, Miloš Petrović, Igor Mitrović, Uroš Vukićević, Ivan Ilijev, Mijodrag Simonović
DINAMO MINSK: Aleksandr Antonov, Aleksandr Evtuhovich, Stanislav Silchukov, German Vitkovskiy, Maksim Vedenichev, Kirill Rodionov, Nikolai Ivanov, Aleksandr Fillipenko, Ivan Kaptyukh, Egor Bogomolskiy, Igor Pogadaev, Gleb Pavlenkovich, Vladislav Katushonok, Anton Susha, Nikita Khalimonchik, Dmitry Sibelev, Rashid Chichba
DUKLA PRAHA: Marek Pelc, Martin Rattay, Matěj Drozd, Tomáš Novák, Nicolas Čermák, Marek Kadlec, Štěpán Studnička, David Štěpánek, Victor Ferreira, Jakub Vácha, Jeroným Bohdan, David Hamborský, Jiří Švarc, Ondřej Ullman, Jakub Kundrát, Lukáš Trávníček, Denis Rogers, Ondřej Soukup, Patrik Popovič, Tomáš Čureja, Jáchym Nosek, Nicholas Jůza, Mikuláš Fyman, David Švihálek, Karel Houha, Lukáš Trávníček
ETO FC GYOR: Donát Pálfi, Márió Zeke, Gábor Jakab, Attila Mocsi, Márk Szimhardt, Bodó Szánthó, Dávid Oszváth, Marcell Bartos, Dániel Farkas, Belián Buzora, Balász Kiss, Viktor Mucska, Bencz Leonard, Atilla Tamás, Bálint Krén, Bence Sipöcz, Regö Szánthó, Ádám Vincze, Patrik Köfalvi, Zoltán Csiba
INTER: Davide Grassini, Eric Battilana, Niccolo Airaghi, Nicolo Radaelli, Luca Pasquale Tamma, Tommaso Aglietti, Davide Bettella, Lorenzo Gavioli, Nicholas Rizzo, Federico Pelle, Andrea Adorante, Paolo Coltro, Jose Daniel Voltolini, Riccardo Lunghi, Nicolas Coppini, Davys Corrarati, Thomas Schiro, Elia Visconti, Gianluca Mastromonaco, Alessandro Patacchini, Manuel Marzupio, Davide Merola, Salvatore Esposito, Nicolas Amabile
MIDTJYLLAND: Enock Mawete (GK), Niklas Jensen (GK), Lukas Giessing, Oskar Bloch, Japhet Sery Larsen, Tobias Anker, Mikkel Aaen Christiansen, Matthæus Andersen, Christoffer Bergmann, Jonathan Dahl Bagger, Kristian Brøndum Pedersen, Casper Tengstedt, Nicolas Hautorp Madsen, Christian Tue Jensen, Aleksandar Sojic, Noah Grøn Iversen, Oliver Sørensen Jensen
NITRA: Dominik Levák, Róbert Kóša, Filip Koza, Rómeo Ivančík, Maxim Kováč, Dávid Haspra, Samuel Stovička, Tomáš Kiss, Nikolas Kováč, Daniel Dojčinovič, Martin Repiský, Kamil Rapavý, Peter Šútorík, Lukáš Vanya, András KirályAndrás Király, Lukáš Vanya, Peter Šútorík, Kamil Rapavý, Martin Repiský, Daniel Dojčinovič, Nikolas Kováč, Tomáš Kiss, Samuel Stovička, Adam Kováč, Jakub Tancík, Tomáš Konc, Tomáš Tvrdý, Miloš Sádovský, Marek Oršula, Matúš Németh, Ondrej Mego, Alex Scholtz, Dávid Takács
PORTO: Joao Cardoso, Carlos Peixoto, André da Silva, Claudio da Silva, Daniel Viveiros, Fábio Vieira, Joao Lopes, Leandro Campos, Marcelo Araújo, Miguel de Magalhaes, Nuno Damas, Paulo Moreira, Rúben Moura, Ruben Rosário, Tiago Lopes, Vasco Paciéncia, Vasco Rodrigues, Vitor Ferreira
SLAVIA PRAHA: Michal Vaněk, Dominik Škarda, Petr Čejka, Libor Drozda, Andrej David, Tadeáš Mnichovský, Vojtěch Chocholouš, Matěj Valenta, Jan Pek, Jiří Mach, David Macháček, Teodoro Ielitro, Lukáš Hrobník, Matěj Svítil, Daniel Novák, David Slavata, Ludovít Szekeres (coach), Martin Vostál, Daniel Nový, Adam Vondráček
TRENCIN: Jakub Párkaň, Denis Bezunk, Martin Petro, Ivan Goljer, Marián Pišoja, Juraj Laco, Vladimír Láska, Dávid Machara, Milan Šavol, Tomáš Svečula, Anton Bednár, Miroslav Dubnička, Denis Chudý, Jakub Kadák, Michal Petráš, Peter Gračka, Peter Pokorný, Daniel Šebák
VIKTORIA PLZEN: Robin Hranáč, Tomáš Kepl, Richard Mařík, Martin Klán, Ondřej Štursa, Michal Žižka, Denis Plecitý, Petr Zajíček, David Kraml, Václav Míka, Václav Uzlík, Marek Patrovský, Michal Bartůněk, Adam Němec, Pavel Hrabačka, Marek Brož, Patrik Klich, Lukáš Kramer, Samuel Těžký, David Heller, Radim Remiáš, Jakub Král, Pavel Šulc, Tomáš Novák
ZAGLEBIE LUBIN: Kamil Piątkowski, Tomasz Polak, Denis Smolarek, Maciej Warpas, Oskar Szymkowiak, Patryk Barszcz, Kamil Kruk, Jakub Brzeżowski, Dominik Więcek, Marcin Wawrzyniak, Lukasz Peroň, Bartosz Kocik, Patryk Grychtolik, Filip Baranowski, Łukasz Poręba, Patryk Matysek, Krzysztof Przybylak, Kryspin Karbownik, Jakub Jóźwiak, Michał Cirko, Dawid Rogoziński
ZBROJOVKA BRNO: Ondřej Horký, Marek Zúbek, Lukáš Procházka, Dan Slunský, Martin Sedlák, Ondřej Pachlopník, Štěpán Rajsigl, Radek Ševčík, Martin Pitel, Radim Trbušek, Tomáš Dobrovodský, Fabian Matula, Marek Mach, David Rudyk, Dominik Svoboda, David Jurásek, Martin Papež, Tomáš Chyla

Group A Results
CD Chivas Guadalajara – FC Viktoria Plzeň 0:0
FC Nitra – FC Dinamo Minsk 0:0
FC Viktoria Plzeň – FC Dinamo Minsk 0:1 Bogomolski Egor
CD Chivas Guadalajara – FC Nitra 2:0 Gutierrez Torres Alexis Hazael, Marquez Casas Irving Abraham
FC Nitra – FC Viktoria Plzeň 0:0
FC Dinamo Minsk – CD Chivas Guadalajara 0:0

Group B Results
FC Midtjylland – FC Zbrojovka Brno 1:1 Madsen Nicolas (M) – Pitel Martin (Z)
ETO FC Györ – FK Altinordu Izmir 0:2 Kaynarci Ismal Bugra, Gormez Berkay
FC Zbrojovka Brno – FK Altinordu Izmir 1:1 Procházka Lukáš (Z) – Efe Gogberk (A)
FC Midtjylland – ETO FC Györ 0:1 Kocsis Marcel 
ETO FC Györ – FC Zbrojovka Brno 1:2 Attila Tamás (E) – Svoboda Dominik, Procházka Lukáš (Z)
FK Altinordu Izmir – FC Midtjylland 0:1 Iversen Noah

Group C Results
FC Porto – SK Slavia Praha 2:0 Silva Cláudio, Vieira Fábio
AS Trenčín – FK Čukarički Beograd 0:1 Maksimovič Luka
SK Slavia Praha – FK Čukarički Beograd 2:1 Drozda Libor, Honig Michael (S) – Nikčevič Bojica (C)
FC Porto – AS Trenčín 1:0 Vieira Fábio
AS Trenčín – SK Slavia Praha 1:2 Michal Petráš (T) – Michovský Tadeáš, Honig Michael (S)
FK Čukarički Beograd – FC Porto 1:0 Markov Ivan

Group D Results
FC Internazionale Milano – Bohemians Praha 1905 3:1 Rizzo Nicholas, Pedroni Marco, Pelle Federico (I) – Procházka Robin (B)
Zaglebie Lubin – FK Dukla Praha 1:0 Smolarek Denis
Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha 1:0 Zeman Vladimír
FC Internazionale Milano – Zaglebie Lubin 0:0
Zaglebie Lubin – Bohemians Praha 1905 0:2 Procházka Robin, Zeman Vladimír
FK Dukla Praha – FC Internazionale Milano 0:3 Gavioli Lorenzo, Vergani Edoardo, Coppini Nicholas

Group E Results
CD Chivas Guadalajara – FK Dukla Praha 0:0
FC Midtjylland – SK Slavia Praha 3:1 Iversen Noah, Said Mohamed 2 (M) – Honig Michael (S)
FK Dukla Praha – SK Slavia Praha 0:1 Zinhasovič Nedžad
CD Chivas Guadalajara – FC Midtjylland 1:0 Magaňa Rico Deivoon Alexander
FC Midtjylland – FK Dukla Praha 3:0 Bloch Oskar, Tue Jensen Christian, Mukudajev Ashab
SK Slavia Praha – CD Chivas Guadalajara 0:4 Gutierrez Torres Alexis Hazael 2, Garcia Martinez Ricardo Gibran, Gonzalez Alba Luis Emilio

Group F Results
FC Zbrojovka Brno – FC Nitra 0:0
FK Čukarički Beograd – Zaglebie Lubin 1:0 Markovič Luka
FC Nitra – Zaglebie Lubin 0:0
FC Zbrojovka Brno – FK Čukarički Beograd 1:1 ? – Kamenovič Dimitrije (C)
FK Čukarički Beograd – FC Nitra 0:0
Zaglebie Lubin – FC Zbrojovka Brno 1:0 Boroviec Borys

Group G Results
FC Porto – ETO FC Györ 0:0
Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 0:2 Štursa Ondřej, Zajíček Petr
ETO FC Györ – FC Viktoria Plzeň 0:1 Kepl Tomáš
FC Porto – Bohemians Praha 1905 1:1 Vieira Fábio (P) – Vala Patrik (B)
Bohemians Praha 1905 – ETO FC Györ 1:0 Brož Marek
FC Viktoria Plzeň – FC Porto 0:2 Vieira Fábio, Lopes Joao

Group H Results
FC Internazionale Milano – AS Trenčín 1:3 Esposito Salvatore (I) – Láska Vladimír, Kadák Jakub, Petráš Michal (T)
FC Dinamo Minsk – FK Altinordu Izmir 0:2 Takir Onur Taha, Gormez Berkay
AS Trenčín – FK Altinordu Izmir 0:0
FC Internazionale Milano – FC Dinamo Minsk 1:0 Marzupio Manuel
FC Dinamo Minsk – AS Trenčín 0:0
FK Altinordu Izmir – FC Internazionale Milano 1:0

Group 9th to 16th Place

FC Dinamo Minsk – AS Trenčín 1:0 Yeutukhovich Aliaksandr
FC Zbrojovka Brno – FC Nitra 1:1 (3:2)  Svoboda Dominik (Z) – Kováč Nikolas (N)
FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 1:0 Selnar Jakub
Zaglebie Lubin – ETO FC Györ 1:0 Smolarek Denis
FC Nitra – ETO FC Györ 1:0 Stovička Samuel
FK Dukla Praha – AS Trenčín 2:1 Trávníček Lukáš, Kadlec Marek (D) – Láska Vladimír (T)
FC Zbrojovka Brno – Zaglebie Lubin 1:4 Svoboda Dominik (B) – Kruk Kamil 2, Brzežowski Jakub 2 (Z)
FC Viktoria Plzeň – FC Dinamo Minsk 1:0 Kepl Tomáš
AS Trenčín – ETO FC Györ 0:0 (3:4)
FK Dukla Praha – FC Nitra 0:0 (1:3)
FC Dinamo Minsk – FC Zbrojovka Brno 2:0 Yeutukhovich Aliaksandr, Fiadosik Vadzim
FC Viktoria Plzeň – Zaglebie Lubin 1:2 Remiáš Radim (V) – Baranowski Filip, ? (Z)

Quarter-finals
FK Čukarički Beograd – FC Midtjylland 0:1 Tue Jensen Christian
FK Altinordu Izmir – FC Internazionale Milano 0:0 (2:1)
FC Porto – Bohemians Praha 1905 2:0 Lopes Joao, Campos Leandro
CD Chivas Guadalajara – SK Slavia Praha 0:0 (0:1)

For 5th – 8th place
CD Chivas Guadalajara – FK Čukarički Beograd 0:0 (3:1)
FC Internazionale Milano – Bohemians Praha 1905 2:0 Pelle Federico 2

Semi-finals
SK Slavia Praha – FC Midtjylland 0:0 (3:2)
FK Altinordu Izmir – FC Porto 1:0 Efe Gökberk

For 7th place
FK Čukarički Beograd – Bohemians Praha 1905 0:1 Procházka Robin

For 5th place
CD Chivas Guadalajara – FC Internazionale Milano 3:0 Torres Villanueva Alan Eduardo, Casillas Beas Pedro Alonso, Magana Rico Deivoon Alexander

For 3th place
FC Midtjylland – FC Porto 0:3 Paciencia Vasco 2, ?/own

Final
SK Slavia Praha – FK Altinordu Izmir 0:0 (6:5)

Top Scorer: Vieira Fábio (FC Porto) 4 goals

2015 ALL STARS CUP

Group A
FC Porto – Hertha BSC 1:1 Nunes Correia, Kyeremeh Michael
FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 2:0 Jakub Šípek 2
Hertha BSC – FC Zbrojovka Brno 0:0
FC Porto – FC Hradec Králové 0:0
FC Hradec Králové – Hertha BSC 1:0 Jakub Šípek
FC Zbrojovka Brno – FC Porto 1:1 Jan Minx – Nunes Correia

1 FC Hradec Králové (7) 2 FC Porto (3) 3 Hertha BSC (2) 4 FC Zbrojovka Brno (2)

Group B
Olympique Marseille – CS Universitatea Craiova 1:0 Leo Libbra
Pumas UNAM – FK Dukla Praha 1:0 Francisco Reyes
CS Universitatea Craiova – FK Dukla Praha 0:1 Garček Jan
Olympique Marseille – Pumas UNAM 2:0 Florient Chabrolle, Houssein Zakouni
Pumas UNAM – CS Universitatea Craiova 2:0 Israel Landa 2
FK Dukla Praha – Olympique Marseille 0:0

1 Olympique Marseille (7) 2 Pumas UNAM (6) 3 FK Dukla Praha (4) CS Universitatea Craiova (0)

Group C
JEF United – SK Slavia Praha 0:0
HJK Helsinki – Chabab Belouizdad 2:0 Saku Ylätupa 2
SK Slavia Praha – Chabab Belouizdad 3:0 Daniel Krejdl, Alex Král, Daniel Stropek
JEF United – HJK Helsinki 1:1 Kei Kitahara – Eero Hyokivirta
HJK Helsinki – SK Slavia Praha 0:1 Daniel Krejdl
Chabab Belouizdad – JEF United 0:4 Kei Kitahara 3, Shuntaro Nakamura

1 SK Slavia Praha (7) 2 JEF United (5) 3 HJK Helsinki (4) 4 Chabab Belouizdad (0)

Group D
Valencia CF – Bohemians Praha 1905 1:1 Alberto Rabassó Osuna – Dominik Nátr
Borussia Mönchengladbach – AS Trenčín 0:1 Ivan Špaček
Bohemians Praha 1905 – AS Trenčín 0:2 Timotej Janček, Tomáš Bošanský
Valencia CF – Borussia Mönchengladbach 2:2 Ivan Martinez Roca,Alberto Rabassó Osuna – Roch Marvin,Betz Lukas
Borussia Mönchengladbach – Bohemians Praha 1905 0:0
AS Trenčín – Valencia CF 0:1 Alejandro Esteso Gonzalez

1 AS Trenčín (6) 2 Valencia CF (5) 3 Borussia Mönchengladbach (2) 4 Bohemians Praha 1905 (2)

Group E
FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 0:0

Pumas UNAM – HJK Helsinki 0:1 Antti Ulmanen
Bohemians Praha 1905 – HJK Helsinki 1:0 Dominik Pilát
FC Hradec Králové – Pumas UNAM 0:0
Pumas UNAM – Bohemians Praha 1905 1:1 Ronaldo Aguilar – Dominik Nátr
HJK Helsinki – FC Hradec Králové 0:2 Jan Dostál, Jakub Šípek

1 FC Hradec Králové (5) 2 Bohemians Praha 1905 (5) 3 HJK Helsinki (3) 4 Pumas UNAM (2)

Group F
Olympique Marseille – FC Zbrojovka Brno 0:0
JEF United – Borussia Mönchengladbach 0:2 Atiye Samuel, Tiawa-Tata Rogerian
FC Zbrojovka Brno – Borussia Mönchengladbach 0:1 Betz Lukas
Olympique Marseille – JEF United 0:1 Shosaku Yasumitsu
JEF United – FC Zbrojovka Brno 1:4 Shimpei Muto – Antonín Růsek 2,Jan Minx,Jiří Tulaydan
Borussia Mönchengladbach – Olympique Marseille 0:1 Florient Chabrolle

1 Borussia Mönchengladbach (6) 2 FC Zbrojovka Brno (4) 3 Olympique Marseille (4) 4 JEF United (3)

Group G
SK Slavia Praha – CS Universitatea Craiova 1:0 Pavel Bucha
Valencia CF – Hertha BSC 0:3 Ahmad Selman 2,Nikos Zografakis
CS Universitatea Craiova – Hertha BSC 0:1 Florian Egerer
SK Slavia Praha – Valencia CF 0:1 Francisco Javier Llamas Sanchez
Valencia CF – CS Universitatea Craiova 0:0
Hertha BSC – SK Slavia Praha 1:0 ?

1 Hertha BSC (9) 2 Valencia CF (4) 3 SK Slavia Praha (3) 4 CS Universitatea Craiova (1)

Group H
AS Trenčín – Chabab Belouizdad 2:0 Jakub Sedláček,Ivan Špaček
FC Porto – FK Dukla Praha 1:0 Michael da Silva Campolargo Morais
Chabab Belouizdad – FK Dukla Praha 0:0
AS Trenčín – FC Porto 1:0 Filip Halgoš
FC Porto – Chabab Belouizdad 1:0 Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira
FK Dukla Praha – AS Trenčín 1:0 Adam Vlček

1 AS Trenčín (6) 2 FC Porto (6) 3 FK Dukla Praha (4) 4 Chabab Belouizdad (1)

Group 9th to 16th Place
For 9th – 16th place Bohemians Praha 1905 – HJK Helsinki 1:2 Marek Melíšek – Eetu Vertainen, Lassi Lappalainen
For 9th – 16th place FK Dukla Praha – FC Zbrojovka Brno 0:0 5:4 PK
For 9th – 16th place JEF United – Chabab Belouizdad 2:0 Kei Kitahara, Kazuki Hayashi
For 9th – 16th place Pumas UNAM – CS Universitatea Craiova 1:0 Cesar Palma
For 13th – 16th place FC Zbrojovka Brno – CS Universitatea Craiova 1:0
For 13th – 16th place Chabab Belouizdad – Bohemians Praha 1905 0:1 Patrik Tomaides
For 9th – 12th place FK Dukla Praha – Pumas UNAM 1:2 Adam Vlček – Alejandro Zamudio,Israel Landa
For 9th – 12th place JEF United – HJK Helsinki 1:0 Yuta Ozawa
For 15th place Chabab Belouizdad – CS Universitatea Craiova 0:0 2:3 PK
For 13th place Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno 1:3 Matyáš Buneš – Antonín Růsek 2,Ladislav Krejčí
For 11th place HJK Helsinki – FK Dukla Praha 3:2 Saku Ylätupa 2, Eero Hyökyvirta – Adam Vlček 2
For 9th place JEF United – Pumas UNAM 1:2 Kei Kitahara – Israel Landa

Group 1st to 8th Place

Quarter-final
Olympique Marseille – SK Slavia Praha 0:1 David Novák
Hertha BSC – FC Porto 1:1 2:3 PK Ahmad Selman – Sidney Friede
AS Trenčín – Valencia CF 0:0 1:3 PK
FC Hradec Králové – Borussia Mönchengladbach 0:0 3:2 PK

For 5th – 8th place
Borussia Mönchengladbach – Olympique Marseille 0:0 3:2 PK
Hertha BSC – AS Trenčín 1:0 Pal Dardai

Semi-finals
FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:1 Daniel Krejdl
FC Porto – Valencia CF 0:0 7:6 PK

For 7th place
Olympique Marseille – AS Trenčín 0:0 1:2 PK

For 5th place
Borussia Mönchengladbach – Hertha BSC 1:2

For 3th place
FC Hradec Králové – Valencia CF 1:0 Jan Dostál

Final
SK Slavia Praha – FC Porto 0:0 4:3 PK

Best goalscorer: Kei Kitahara (JEF United)
Best player: Madiu Bari (FC Porto)
Best goalkeeper: Daniel Toman (SK Slavia Praha)
Best defender: Arne Maier (Hertha BSC)
Best midfielder: Florient Chabrolle (Olympique Marseille)
Best forward: Jakub Šípek (FC Hradec Králové)

Leave a Reply

%d bloggers like this: