Cordial Cup

Austria 2016 CORDIAL CUP (Austria, May 2016, U15)

TEAMS
Group A: SV Weingarten, SK Sigma Olomouc, FC Solothurn, FSV Erlangen-Bruck, Junior Team Passeiertal, FC Twente Enschede
Group B: TSF Ditzingen, FC St. Gallen, APM Metz, SV Wacker Burghausen, Floridsdorfer AC Wien, VfB Stuttgart
Group C: VfB 1900 Giessen, 1. FC Tatran Presov, FC Wil 1900, SK Lauf, FC Viktoria Köln, Borussia Dortmund
Group D: KSV Klein-Karben, FC Red Bull Salzburg, FC Red Star Zürich, SpVgg Unterhaching, TFV Auswahl, Hannover 96
Group E: 1. FC Heidenheim, Luton Town FC, FCO Südostschweiz, 1. Simmeringer SC, FC Dingolfing, FSV Mainz 05
Group F: TSG Wieseck, BSC Young Boys Bern, Sollentuna FK, SpVgg Bayern Hof, AKA St. Pölten, NK Dinamo Zagreb
Group G: Ludwigshafener SC, Grasshopper Club Zürich, NK Spansko Zagreb, 1. FC Schweinfurt 05, Turnerschaft Ober Roden, 1. FC Kaiserslautern
Group H: FC Speyer 09, FC Basel, BSC Old Boys Basel, SE Freising, Kirchheimer SC, FC Augsburg

MATCHES
Group A
SV Weingarten – SK Sigma Olomouc 0:3
FC Solothurn – FSV Erlangen-Bruck 1:0
Junior Team Passeiertal – FC Twente Enschede 1:2
SV Weingarten – FSV Erlangen-Bruck 0:1
SK Sigma Olomouc – Junior Team Passeiertal 4:0
FC Solothurn – FC Twente Enschede 1:2
FSV Erlangen-Bruck – Junior Team Passeiertal 0:0
SK Sigma Olomouc – FC Twente Enschede 1:1
SV Weingarten – FC Solothurn 0:2
FSV Erlangen-Bruck – FC Twente Enschede 0:3
SV Weingarten – Junior Team Passeiertal 3:0
SK Sigma Olomouc – FC Solothurn 1:2
SV Weingarten – FC Twente Enschede 0:1
SK Sigma Olomouc – FSV Erlangen-Bruck 0:1
FC Solothurn – Junior Team Passeiertal 2:0
Group B
TSF Ditzingen – FC St. Gallen 0:2
Metz – SV Wacker Burghausen 0:0
Floridsdorfer AC Wien – WSG Swarovski Wattens 1:1
TSF Ditzingen – SV Wacker Burghausen 0:0
FC St. Gallen – Floridsdorfer AC Wien 3:0
Metz – WSG Swarovski Wattens 1:1
SV Wacker Burghausen – Floridsdorfer AC Wien 0:1
FC St. Gallen – WSG Swarovski Wattens 1:0
TSF Ditzingen – Metz 2:0
SV Wacker Burghausen – WSG Swarovski Wattens 2:0
TSF Ditzingen – Floridsdorfer AC Wien 0:0
FC St. Gallen – APM Metz 1:0
TSF Ditzingen – WSG Swarovski Wattens 3:0
FC St. Gallen – SV Wacker Burghausen 1:0
Metz – Floridsdorfer AC Wien 3:0
Group C
VfB 1900 Giessen – 1. FC Tatran Presov 0:1
FC Wil 1900 – SK Lauf 0:1
FC Viktoria Köln – Borussia Dortmund 0:2
VfB 1900 Giessen – SK Lauf 1:1
1. FC Tatran Presov – FC Viktoria Köln 1:0
FC Wil 1900 – Borussia Dortmund 0:4
SK Lauf – FC Viktoria Köln 1:3
1. FC Tatran Presov – Borussia Dortmund 1:0
VfB 1900 Giessen – FC Wil 1900 1:0
SK Lauf – Borussia Dortmund 2:3
VfB 1900 Giessen – FC Viktoria Köln 1:1
1. FC Tatran Presov – FC Wil 1900 1:1
VfB 1900 Giessen – Borussia Dortmund 0:1
1. FC Tatran Presov – SK Lauf 1:0
FC Wil 1900 – FC Viktoria Köln 0:1
Group D
KSV Klein-Karben – FC Red Bull Salzburg 0:1
FC Red Star Zürich – SpVgg Unterhaching 0:1
TFV Auswahl – Hannover 96 1:2
KSV Klein-Karben – SpVgg Unterhaching 0:1
FC Red Bull Salzburg – TFV Auswahl 1:1
FC Red Star Zürich – Hannover 96 1:1
FC Red Bull Salzburg – SpVgg Unterhaching 1:0
KSV Klein-Karben – Hannover 96 0:2
FC Red Star Zürich – TFV Auswahl 0:2
SpVgg Unterhaching – Hannover 96 2:1
FC Red Bull Salzburg – FC Red Star Zürich 2:0
KSV Klein-Karben – TFV Auswahl 1:1
FC Red Bull Salzburg – Hannover 96 1:1
KSV Klein-Karben – FC Red Star Zürich 0:4
SpVgg Unterhaching – TFV Auswahl 0:0
Group E
1. FC Heidenheim – Luton Town FC 0:0
FCO Südostschweiz – 1. Simmeringer SC 1:0
FC Dingolfing – FSV Mainz 05 0:4
1. FC Heidenheim – 1. Simmeringer SC 2:0
Luton Town FC – FC Dingolfing 2:0
FCO Südostschweiz – FSV Mainz 05 0:1
1. Simmeringer SC – FC Dingolfing 0:0
Luton Town FC – FSV Mainz 05 0:2
1. FC Heidenheim – FCO Südostschweiz 0:0
1. Simmeringer SC – FSV Mainz 05 0:1
1. FC Heidenheim – FC Dingolfing 1:0
Luton Town FC – FCO Südostschweiz 2:1
1. FC Heidenheim – FSV Mainz 05 1:0
Luton Town FC – 1. Simmeringer SC 2:0
FCO Südostschweiz – FC Dingolfing 1:0
Group F
TSG Wieseck – BSC Young Boys Bern 1:1
Sollentuna FK – SpVgg Bayern Hof 0:1
AKA St. Pölten – NK Dinamo Zagreb 0:0
TSG Wieseck – SpVgg Bayern Hof 1:0
BSC Young Boys Bern – AKA St. Pölten 1:1
Sollentuna FK – NK Dinamo Zagreb 0:1
SpVgg Bayern Hof – AKA St. Pölten 0:0
BSC Young Boys Bern – NK Dinamo Zagreb 2:0
TSG Wieseck – Sollentuna FK 1:1
SpVgg Bayern Hof – NK Dinamo Zagreb 0:0
TSG Wieseck – AKA St. Pölten 0:1
BSC Young Boys Bern – Sollentuna FK 3:1
TSG Wieseck – NK Dinamo Zagreb 0:0
BSC Young Boys Bern – SpVgg Bayern Hof 2:2
Sollentuna FK – AKA St. Pölten 0:6
Group G
Ludwigshafener SC – Grasshopper Club Zürich 0:1
NK Spansko Zagreb – 1. FC Schweinfurt 05 0:1
Turnerschaft Ober Roden – 1. FC Kaiserslautern 0:3
Ludwigshafener SC – 1. FC Schweinfurt 051:1
Grasshopper Club Zürich – Turnerschaft Ober Roden 3:0
NK Spansko Zagreb – 1. FC Kaiserslautern 0:0
1. FC Schweinfurt 05 – Turnerschaft Ober Roden 0:1
Grasshopper Club Zürich – 1. FC Kaiserslautern 0:2
Ludwigshafener SC – NK Spansko Zagreb 2:0
1. FC Schweinfurt 05 – 1. FC Kaiserslautern 0:2
Ludwigshafener SC – Turnerschaft Ober Roden 0:0
Grasshopper Club Zürich – NK Spansko Zagreb 3:0
Ludwigshafener SC – 1. FC Kaiserslautern 0:1
Grasshopper Club Zürich – 1. FC Schweinfurt 05 1:0
NK Spansko Zagreb – Turnerschaft Ober Roden 3:1
Group H
FC Speyer 09 – FC Basel 0:4
BSC Old Boys Basel – SE Freising 2:0
Kirchheimer SC – FC Augsburg 0:0
FC Speyer 09 – SE Freising 0:2
FC Basel – Kirchheimer SC 1:0
BSC Old Boys Basel – FC Augsburg 0:1
SE Freising – Kirchheimer SC 1:1
FC Basel – FC Augsburg 1:0
FC Speyer 09 – BSC Old Boys Basel 1:3
SE Freising – FC Augsburg 0:1
FC Speyer 09 – Kirchheimer SC 0:3
FC Basel – BSC Old Boys Basel 0:0
FC Speyer 09 – FC Augsburg 0:3
FC Basel – SE Freising 2:0
BSC Old Boys Basel – Kirchheimer SC 0:0

ROUND OF 16
FC Twente Enschede – TSF Ditzingen 2:1
FSV Mainz 05 – BSC Young Boys Bern 0:1
FC St. Gallen – FC Solothurn 2:3
AKA St. Pölten – 1. FC Heidenheim 3:4
1. FC Tatran Presov – SpVgg Unterhaching 3:4
1. FC Kaiserslautern – FC Augsburg 2:0
FC Red Bull Salzburg – Borussia Dortmund 3:2
FC Basel – Grasshopper Club Zürich 2:3

QUARTER FINALS
FC Twente Enschede – SpVgg Unterhaching 5:6
BSC Young Boys Bern – 1. FC Kaiserslautern 0:4 (HIGHLIGHTS)
FC Solothurn – FC Red Bull Salzburg 0:1
1. FC Heidenheim – Grasshopper Club Zürich 3:4

SEMI-FINALS
SpVgg Unterhaching – FC Red Bull Salzburg 0:1
1. FC Kaiserslautern – Grasshopper Club Zürich 3:4 (HIGHLIGHTS)

FINAL
FC Red Bull Salzburg – Grasshopper Club Zürich 4:1 (HIGHLIGHTS) Junior Adamu (R), David Affengruber (R), Amir Hadzic (R), Nico Jordan (R)

RED BULL SALZBURG
Junior Adamu 9, David Affengruber 11, Sebastian Aigner 20, Tobias Berger 7, Matthias Gragger 4, Amer Habibovic 16, Amir Hadzic 19, Nico Jordan 6, Mateo Karamatic 5, Manuel Klinger 21, Kevin Korherr 15, Alexander Prass 24, Kilian Schröcker 1, Matteo Schubert 22, Felix Strauß 23, Fabio Trkulja -, Jannis Turtschan 2, Fabian Windhager 14

%d bloggers like this: